Η ζωή θέλει τρόπο και διάθεση
![](https://www.menstatus.gr/wp-content/uploads/2023/07/ms24532.png)
Το να πιείς ένα ποτήρι κρασί ή σαμπάνια ή ένα ποτό που σου αρέσει, είναι ίσως, όπως και πολλά άλλα, μια καθημερινή διαδικασία. Υπάρχουν όμως διάφοροι τρόποι να το κάνεις. Ο ένας είναι να γεμίσεις το ποτήρι σου και απλά να το πιείς. Ο άλλος είναι να το βάλεις με αργή κίνηση στο κατάλληλο ποτήρι, να το κοιτάξεις και να δεις τα χρώματα του, να φέρεις το ποτήρι κοντά σου και να μυρίσεις τα αρώματα του. Και τελικά να το ευχαριστηθείς πίνοντας το. Το ίδιο πράγμα με δυο διαφορετικούς τρόπους. Έτσι είναι και η ζωή. Θέλει τρόπο και διάθεση.
© 2024 Menstatus. All Rights Reserved. | Terms Of Use
We are using cookies to give you the best experience on our website.
You can find out more about which cookies we are using or switch them off in .
This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.
Strictly Necessary Cookie should be enabled at all times so that we can save your preferences for cookie settings.
If you disable this cookie, we will not be able to save your preferences. This means that every time you visit this website you will need to enable or disable cookies again.
This website uses Google Analytics to collect anonymous information such as the number of visitors to the site, and the most popular pages.
Keeping this cookie enabled helps us to improve our website.
Please enable Strictly Necessary Cookies first so that we can save your preferences!